Zonky

Zonky-logo
Hodnocení: 4,9/5
4.9/5

Zonky jednoznačně patří mezi nejoblíbenější a nejvyužívanější půjčky u nás. Jedná se o produkt od významné české investiční skupiny PPF, mezi kterou mimo jiné patří Air Bank a Home Credit. Zonky je založena na modelu P2P, což znamená, že peníze neposkytuje přímo Zonky, ale investoři (věřitelé), kteří tak své finance zhodnocují. Zonky může svým klientům nabídnout zajímavý úrok, který v určitých případech není schopna nabídnout ani banka. Jedná se o ověřenou společnost s přehlednými podmínkami.

Vhodné pro

Půjčka od Zonky je vhodná pro ty, kterým by půjčila i banka, ale hledají nižší úrok. Ten začíná již na 4,99 % p.a. a peníze poskytnou ostatní lidé. Mimochodem se sami můžete registrovat jako investoři a poskytovat peníze ostatním lidem a vydělávat tak na úrocích. Nejsou sice vysoké, ale zhodnocení je určitě vyšší než na většině spořicích účtech.

Ideálním žadatelem je osoba se SŠ vzděláním, s příjmem alespoň 20 000 Kč, ve věku 25-40 let.

Půjčka

Na Zonky si můžete půjčit od 20 000 Kč do 1 200 000 Kč za úrok již od 4,99 % p.a.. Úroková sazba se však může pohybovat až do výše 19,99 % p.a. podle vyhodnocení schopnosti splácet. Délku splatnosti si můžete zvolit od 12 až do 84 měsíců. Půjčku vyřídíte kompletně online, ale můžete se stavit i na pobočce.

Reprezentativní příklad: Nejnižší úrok na Zonky je 4,99 % p. a. a více než ½ našich zákazníků s půjčkou ve výši 150 000 Kč získá na Zonky úrok 5,99 % p. a. RPSN pro tuto reprezentativní půjčku je 7,04 %, splátka 2 958 Kč, poslední splátka 2 894 Kč a jednorázový poplatek 2 % (zde 3 000 Kč). Celkem zákazník zaplatí 177 416 Kč za 5 let.

Často kladené dotazy

Na Zonky poskytují bezúčelové úvěry. To znamená, že si můžete půjčit téměř na cokoliv. Lidé si nejčastěji půjčují na refinancování drahých půjček, vybavení či rekonstrukce domácnosti nebo na nové auto. Můžete si půjčit třeba i na studium, operaci, elektroniku nebo rozjezd vlastního projektu.

Půjčit si můžete od 20 000 do 1 200 000 Kč na dobu od 12 měsíců až do 10 let. Je jen na vás, kolik budete chtít měsíčně splácet a na jak dlouho si půjčku vezmete.

Ano, pokud jste občanem ČR nebo máte v České republice trvalý pobyt, bez problému si můžete vyplnit poptávku po půjčce.

Záznam v registrech má každý, kdo si někdy vzal půjčku. Důležité pro Zonky je, abyste neměli v registrech záznamy negativní. To znamená, že pokud splácíte své půjčky a jiné finanční produkty řádně a včas, je to naopak velké plus. Tuto pozitivní informaci promítneme i do počítání vaší finální nabídky. Jinými slovy se dá z registrů vyčíst to, jakou máte platební morálku. A na to Zonky důkladně dbá.

Pokud jste někdy zapomněli poslat splátku včas, dokáží to pochopit. Umí půjčit i lidem, kteří měli v minulosti exekuci nebo insolvenci, ale dnes už mají vše řádně vyrovnáno. Pokud ale v registrech uvidí, že splácení svých závazků neberete příliš vážně, rozumnou nabídku Vám připravit nedokáží.

Lidem s aktuálními exekucemi půjčit nedokáží. Na půjčky se skládají další obyčejní lidé a Zonky musí jejich peníze chránit.

Pokud jste se s exekucí vypořádali již před třemi a více lety a od té doby „sekáte latinu“, pokusí se vám připravit férovou nabídku.

Lidem v insolvenci půjčit nemohou. Člověk, který u soudu získal možnost oddlužení (insolvence), má po dobu tří či pěti let ponecháno jen životní minimum a jakékoliv příjmy nad toto životní minimum jdou na oddlužení. Laicky řečeno by mu tedy insolvence spolkla i případnou půjčku.

Pokud jste měli insolvenci před pěti a více lety a od té doby „sekáte latinu“, pokusí se Vám připravit férovou nabídku.

Refinancovat můžete všechny půjčky, kromě účelových na bydlení, a další finanční produkty, jejichž výše nepřekročí 900 000 Kč. Nejdelší doba splácení, kterou Zonky nabízí, je 120 měsíců.

Výhody

 • Příjemný a vstřícný přístup ke klientovi
 • Peníze do 5 minut na účtu
 • Rychlé vyřízení online
 • Přehledné podmínky
 • Nízký úrok
 • Moderní společnost
 • Stabilní zázemí společnosti
 • Půjčka je bezúčelová
 • Půjčka až do výše 1 200 000 Kč
 • Možnost sjednat pojištění schopnosti splácet

Nevýhody

 • Ověření schopnosti splácet
 • Nepůjčí osobám se špatnou finanční morálkou
 • Horší možnost získat úvěr i po exekuci a insolvenci

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *