Zonky

Zonky-logo
Hodnocení: 4,9/5
4.9/5

Zonky je inovativní platforma pro peer-to-peer půjčování, která přináší nový způsob financování pro žadatele o půjčku. Na Zonky se jedná o systém, kde investoři poskytují půjčky žadatelům přímo, bez zprostředkování tradiční bankou. Zonky propojuje žadatele o půjčku s investory, kteří mají zájem o atraktivní zhodnocení svých finančních prostředků.

Jak Zonky funguje

Zonky je vhodné pro lidi, kteří hledají alternativní způsob financování svých potřeb a chtějí se vyhnout tradičním bankovním úvěrům s vysokými úrokovými sazbami. Mezi cílovou skupinou Zonky patří především lidé s průměrnými až nadprůměrnými příjmy, kteří potřebují financovat své projekty, investice nebo splatit své dluhy.

Zonky je také vhodné pro ty, kteří hledají možnost investovat své peníze a získat tak vysoké výnosy. Díky platformě Zonky mají investoři přístup k mnoha půjčkám s různými úrokovými sazbami a mohou si vybrat ty, které jim nejvíce vyhovují.

Další výhodou Zonky je, že poskytuje jednoduchý a rychlý způsob získání finančních prostředků. Uživatelé si mohou jednoduše a rychle sjednat půjčku přes internet, bez nutnosti návštěvy banky a složitého papírování.

Zonky je také vhodné pro ty, kteří hledají transparentní a férový přístup ke svým financím. Platforma Zonky je založena na principu peer-to-peer půjčování, kdy se lidé navzájem půjčují a investují své peníze, což zajišťuje větší transparentnost a férovost celého procesu.

Celkově lze říci, že Zonky je vhodné pro širokou škálu lidí, kteří hledají alternativní způsob financování svých potřeb a chtějí si užít jednoduchý, rychlý a transparentní způsob půjčování a investování peněz.

Půjčka

Na Zonky si můžete půjčit od 5 000 Kč do 1 200 000 Kč za úrok již od 4,99 % p.a.. Úroková sazba se však může pohybovat až do výše 19,99 % p.a. podle vyhodnocení schopnosti splácet. Délku splatnosti si můžete zvolit od 12 až do 84 měsíců. Půjčku vyřídíte kompletně online, ale můžete se stavit i na pobočce.

Reprezentativní příklad: Nejnižší úrok na Zonky je 4,99 % p. a. a více než ½ našich zákazníků s půjčkou ve výši 150 000 Kč získá na Zonky úrok 5,99 % p. a. RPSN pro tuto reprezentativní půjčku je 7,04 %, splátka 2 958 Kč, poslední splátka 2 894 Kč a jednorázový poplatek 2 % (zde 3 000 Kč). Celkem zákazník zaplatí 177 416 Kč za 5 let.

Zonky pro investory

Investoři na Zonky mají možnost zhodnotit své finanční prostředky atraktivními výnosy z investic do půjček. Investoři mohou vybrat půjčky, do kterých chtějí investovat na základě různých kritérií, jako je například výše půjčky, úroková sazba, rizikovost žadatele, a doba splatnosti půjčky. Investoři mohou diversifikovat své portfolio a investovat do různých půjček, aby minimalizovali riziko spojené s nesplacením půjčky jedním žadatelem.

Zonky nabízí také automatické investování, kde investoři mohou nastavit svá preferovaná kritéria a systém automaticky investuje jejich finanční prostředky do vybraných půjček. Investoři tak mohou pasivně generovat výnosy z investic, aniž by museli aktivně sledovat a vybírat půjčky.

Žádost o půjčku

Pro žadatele o půjčku je Zonky rychlou a jednoduchou cestou k financování. Proces žádosti o půjčku je kompletně online a žadatelé obdrží rychlou zpětnou vazbu ohledně schválení půjčky. Žadatelé mohou žádat o půjčky na různé účely, jako je refinancování stávajících půjček, financování domácích projektů, nebo splacení nečekaných výdajů.

Zonky nabízí také konkurenceschopné úrokové sazby, které mohou být nižší než u tradičních bankovních půjček, což může být pro žadatele o půjčku atraktivním faktorem. Pro žadatele o půjčku je také výhodou možnost získání půjčky i s nižší bonitou, pokud splňují stanovená kritéria platformy.

Zonky vs. tradiční bankovní půjčky

Zonky se liší od tradičních bankovních půjček několika způsoby. Na Zonky jsou úrokové sazby pro žadatele o půjčku často nižší než u tradičních bankovních institucí, což může být pro žadatele atraktivní. Proces žádosti o půjčku na Zonky je také rychlý a jednoduchý, což je často považováno za výhodu oproti dlouhodobějším a složitějším procesům u bank.

Na druhou stranu, investování do půjček na Zonky nese riziko spojené s nesplacením půjček žadateli, což může být nevýhodou pro investory. Zonky také provádí vlastní hodnocení bonity žadatelů, které se může lišit od hodnocení prováděného tradičními bankami, což může mít vliv na schválení a úrokové sazby půjčky.

Další nevýhodou Zonky oproti tradičním bankovním půjčkám je omezený rozsah poskytovaných služeb. Zonky je platformou pro peer-to-peer půjčování, což znamená, že žadatelé o půjčku mohou získat financování pouze od investorů na této platformě, zatímco u bank mají žadatelé přístup k širšímu spektru finančních produktů a služeb.

Zonky a ochrana investorů

Zonky klade důraz na ochranu investorů na své platformě. Investorům je poskytována řada zabezpečení a záruk, které mají minimalizovat riziko spojené s investováním do půjček. Jedním z hlavních zabezpečení je diversifikace investic, která umožňuje investorům investovat do více různých půjček a snižuje tak riziko spojené s nesplacením jedné půjčky.

Zonky také provádí hodnocení bonity žadatelů o půjčku a poskytuje investorům informace o úvěrovém skóre, historii splácení a dalších faktorech, které jim pomáhají rozhodovat o investicích. Dále Zonky nabízí tzv. “Zonky Shield”, který je pojištěním proti nesplacení půjček žadateli. Tímto způsobem je investorům poskytována další vrstva ochrany.

Kritéria a proces posouzení žádostí

Zonky provádí hodnocení bonity žadatelů o půjčku na základě různých kritérií. Kromě tradičních finančních ukazatelů, jako je příjem, historie splácení a úvěrové skóre, Zonky také zohledňuje alternativní kritéria, jako je vzdělání, zaměstnání nebo dosavadní aktivita na platformě. Tímto způsobem poskytuje žadatelům o půjčku s různým finančním profilem šanci na získání financování.

Proces hodnocení žádostí o půjčku je automatizovaný a rychlý, což umožňuje žadatelům získat rychlou odpověď na svou žádost. Pokud je žádost schválena, žadatel obdrží nabídku s podrobnými informacemi o podmínkách půjčky, včetně úrokové sazby, délky splatnosti a celkového nákladu půjčky.

Často kladené dotazy

Na Zonky poskytují bezúčelové úvěry. To znamená, že si můžete půjčit téměř na cokoliv. Lidé si nejčastěji půjčují na refinancování drahých půjček, vybavení či rekonstrukce domácnosti nebo na nové auto. Můžete si půjčit třeba i na studium, operaci, elektroniku nebo rozjezd vlastního projektu.

Půjčit si můžete od 20 000 do 1 200 000 Kč na dobu od 12 měsíců až do 10 let. Je jen na vás, kolik budete chtít měsíčně splácet a na jak dlouho si půjčku vezmete.

Ano, pokud jste občanem ČR nebo máte v České republice trvalý pobyt, bez problému si můžete vyplnit poptávku po půjčce.

Záznam v registrech má každý, kdo si někdy vzal půjčku. Důležité pro Zonky je, abyste neměli v registrech záznamy negativní. To znamená, že pokud splácíte své půjčky a jiné finanční produkty řádně a včas, je to naopak velké plus. Tuto pozitivní informaci promítneme i do počítání vaší finální nabídky. Jinými slovy se dá z registrů vyčíst to, jakou máte platební morálku. A na to Zonky důkladně dbá.

Pokud jste někdy zapomněli poslat splátku včas, dokáží to pochopit. Umí půjčit i lidem, kteří měli v minulosti exekuci nebo insolvenci, ale dnes už mají vše řádně vyrovnáno. Pokud ale v registrech uvidí, že splácení svých závazků neberete příliš vážně, rozumnou nabídku Vám připravit nedokáží.

Lidem s aktuálními exekucemi půjčit nedokáží. Na půjčky se skládají další obyčejní lidé a Zonky musí jejich peníze chránit.

Pokud jste se s exekucí vypořádali již před třemi a více lety a od té doby „sekáte latinu“, pokusí se vám připravit férovou nabídku.

Lidem v insolvenci půjčit nemohou. Člověk, který u soudu získal možnost oddlužení (insolvence), má po dobu tří či pěti let ponecháno jen životní minimum a jakékoliv příjmy nad toto životní minimum jdou na oddlužení. Laicky řečeno by mu tedy insolvence spolkla i případnou půjčku.

Pokud jste měli insolvenci před pěti a více lety a od té doby „sekáte latinu“, pokusí se Vám připravit férovou nabídku.

Refinancovat můžete všechny půjčky, kromě účelových na bydlení, a další finanční produkty, jejichž výše nepřekročí 900 000 Kč. Nejdelší doba splácení, kterou Zonky nabízí, je 120 měsíců.

Výhody

 • Příjemný a vstřícný přístup ke klientovi
 • Peníze do 5 minut na účtu
 • Rychlé vyřízení online
 • Přehledné podmínky
 • Nízký úrok
 • Moderní společnost
 • Stabilní zázemí společnosti
 • Půjčka je bezúčelová
 • Půjčka až do výše 1 200 000 Kč
 • Možnost sjednat pojištění schopnosti splácet

Nevýhody

 • Ověření schopnosti splácet
 • Nepůjčí osobám se špatnou finanční morálkou
 • Horší možnost získat úvěr i po exekuci a insolvenci

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *