Srovnání povinného ručení

Co je povinné ručení?

Povinné ručení (také známé jako zkráceně PO), je zákonná pojišťovací povinnost pro každého majitele vozidla. Pokud vlastníte auto, motocykl, nebo jakýkoliv jiný druh motorového vozidla, je povinností mít uzavřenou smlouvu na povinné ručení. Cílem povinného ručení je zajistit ochranu třetích osob, které by mohly utrpět škodu v důsledku nehody způsobené vozidlem. Toto pojištění kryje škody na zdraví a majetku třetích osob, když jsou tyto škody způsobeny vinou majitele vozidla nebo jeho řidiče. V případě nehody hradí pojišťovna škodu na zdraví a majetku třetí osoby, kterou způsobilo vaše vozidlo. Pokud jste sami viníkem nehody, vaše pojišťovna pokryje škodu, kterou jste způsobili třetí osobě.

Povinné ručení nekryje však škody na vašem vlastním vozidle nebo na vašem majetku. Pokud chcete zajistit ochranu svého vozidla, můžete uzavřít další druh pojištění, jako například havarijní pojištění nebo pojištění proti krádeži.

V České republice je povinnost mít uzavřenou smlouvu na povinné ručení zakotvena v zákoně a její porušení může být sankcionováno. Pokud vozidlo není pojištěno, hrozí majiteli vysoké pokuty až do výše 100 000 Kč, zákaz užívání vozidla nebo dokonce ztráta řidičského oprávnění.

Povinné ručení je tedy důležitým pojištěním, které chrání nejen třetí osoby, ale i samotného majitele vozidla. Pokud vlastníte vozidlo, měli byste se včas zajistit o to, aby bylo pojištěno povinným ručením a aby byly splněny všechny zákonné povinnosti.

Kalkulačka povinného ručení

Pokud hledáte nejlepší povinné ručení pro své vozidlo, jedním z nejdůležitějších faktorů je samozřejmě cena. Abychom vám usnadnili výběr, připravili jsme pro vás kalkulačku povinného ručení, která vám umožní srovnat nabídky různých pojišťoven.

Kalkulačka je snadno použitelná a intuitivní. Stačí zadat několik základních údajů o vozidle, a poté vám kalkulačka zobrazí nabídky povinného ručení od různých pojišťoven, spolu s jejich cenou a dalšími podrobnostmi.

S pomocí této kalkulačky můžete snadno porovnat nabídky různých pojišťoven a najít tu nejlepší pro vás a vaše vozidlo. Můžete si také vybrat rozsah krytí pojištění, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám a požadavkům.

Je důležité si uvědomit, že cena není jediným faktorem, který by měl hrát roli při výběru povinného ručení. Důležitým faktorem je také rozsah krytí pojištění, případné poplatky, bonusový systém a pohodlnost a dostupnost pojišťovny. Proto doporučujeme, abyste pečlivě zvažovali všechny tyto faktory při výběru povinného ručení pro své vozidlo.

Využijte naší kalkulačku a najděte si nejlepší nabídku povinného ručení pro vaše vozidlo.