Srovnání investičních platforem (Bondster vs Mintos)

bondster-logo

Kde investovat?

Obě platformy nabízejí investorům možnost investovat do nebankovních půjček a získat tak atraktivní výnosy. Nicméně, existují některé rozdíly mezi těmito dvěma platformami, které by mohly hrát roli při výběru té správné pro vaše potřeby.

Výhodou obou platforem je možnost dosáhnout vysokého výnosu v porovnání s tradičními formami investic. Nicméně, u obou platforem existuje určitá míra rizika, jako je riziko neplacení půjček nebo riziko nezaplacení výnosů. Je důležité si uvědomit, že investování na těchto platformách není zaručeno a může vést k ztrátě investice.

Mintos je jednou z největších online platform pro investice do půjček v Evropě. Funguje jako online tržiště, kde se setkávají půjčovatelé a investoři. Investoři mohou investovat do široké škály půjček od různých poskytovatelů půjček z různých zemí. Platforma nabízí širokou škálu funkcí, jako je například možnost automatického investování pomocí funkce Auto Invest, která umožňuje investorům nastavit své preference a nechat platformu automaticky investovat za ně. Mintos také nabízí širokou škálu půjček s různými úrokovými sazbami a splatnostmi, což investorům umožňuje diverzifikovat svůj portfolia a minimalizovat rizika.

Výhody

 • Mintos je jednou z největších a nejznámějších platforem pro investice do nebankovních půjček v Evropě s dlouhou historií a dobrou reputací.
 • Mintos nabízí mnoho funkcí, jako je Auto Invest, Secondary Market a Invest & Access, které umožňují investorům snadno spravovat své investice a dosahovat vyšších výnosů.
 • Mintos má širokou nabídku půjček z různých zemí a se různými úrokovými sazbami, což umožňuje investorům diverzifikovat své portfolio a snížit riziko.
 • Mintos nabízí také zajímavou možnost investovat do záruk a pozemkových půjček, což může být pro některé investory atraktivní.

Nevýhody

 • Některé půjčky na Mintosu jsou velmi rizikové, a tak by měli investoři pečlivě zvážit svou investiční strategii a toleranci k riziku.
 • Mintos má také poměrně vysoké poplatky a náklady na investování, což může omezovat výnosy investorů.

Bondster je relativně nová platforma pro investice do půjček na českém a slovenském trhu. Stejně jako Mintos, Bondster funguje jako online tržiště, které propojuje investory s poskytovateli půjček. Na rozdíl od Mintos se však Bondster specializuje především na české a slovenské půjčky, což může být pro místní investory zajímavé. Bondster také nabízí funkcionalitu automatického investování, která umožňuje investorům nastavit své preference a nechat platformu automaticky investovat za ně. Bondster se také zaměřuje na poskytování transparentních informací o každé půjčce, což je pro investory velmi důležité.

Výhody

 • Bondster se zaměřuje na trhy v České republice a na Slovensku a nabízí investice do relativně stabilních a nízko rizikových půjček s dobrým výnosem.
 • Bondster nabízí funkcionalitu E-mail Invest, která umožňuje investorům investovat na základě e-mailových oznámení o nových půjčkách, což může být pro některé investory praktické a efektivní.
 • Bondster má relativně nízké poplatky a náklady na investování, což znamená, že investoři mohou dosahovat vyšších výnosů.

Nevýhody

 • Bondster je poměrně nová platforma s kratší historií a menším objemem půjček než Mintos.
 • Bondster nabízí omezenější výběr půjček, což může omezovat diverzifikaci investičního portfolia.

Závěr

V první řadě byste měli zvážit své investiční cíle a preference. Pokud hledáte vysoké výnosy a chcete investovat do široké škály půjček od různých poskytovatelů, Mintos by mohl být pro vás lepší volbou. Na druhé straně, pokud hledáte investiční příležitosti na českém a slovenském trhu a chcete investovat do půjček od místních poskytovatelů, mohl by být Bondster pro vás vhodnější.

Dalším faktorem, který byste měli zvážit, jsou poplatky. Obě platformy si účtují různé poplatky za své služby. Mintos například účtuje investiční poplatek 0,85 % z objemu investice a poplatek za návrat z prodaných půjček ve výši 1 %. Bondster účtuje investiční poplatek 1 % z objemu investice a poplatek za prodej půjčky ve výši 1,5 % z objemu půjčky. Je důležité mít na paměti, že tyto poplatky mohou mít významný vliv na výnosy z vašich investic, zejména při menších objemech investic.

Dalším faktorem, který byste měli zvážit, je úroveň rizika. Obě platformy poskytují různé úrovně zabezpečení pro své investory. Na Mintos je například nabízeno zajištění půjček, což znamená, že v případě, že půjčka není splacena, bude investorovi vrácena jeho investice a náklady. Bondster také nabízí některé zabezpečení, jako jsou ručení poskytovatele půjčky nebo zástava majetku. Nicméně, ani jedna z těchto platforem nezaručuje výnosy ani vrácení investice.

Kromě toho byste měli zvážit také dostupnost půjček. Mintos nabízí širokou škálu půjček od různých poskytovatelů z různých zemí. Bondster se zaměřuje především na půjčky od místních poskytovatelů na českém a slovenském trhu. Pokud vám záleží na diverzifikaci portfolia a chcete investovat do půjček v různých zemích, Mintos by mohl být pro vás lepší volbou.

Při rozhodování mezi Mintosem a Bondsterem byste měli také zvážit rozdíly v nabízených funkcích a nástrojích. Mintos nabízí mnoho funkcí, jako je Auto Invest, který umožňuje investorům automaticky investovat do půjček dle určitých parametrů, a Secondary Market, kde mohou investoři nakupovat a prodávat své investice. Na druhé straně Bondster nabízí také Auto Invest, ale na rozdíl od Mintosu má omezenější nastavení, ale má funkci E-mail Invest, která umožňuje investorům investovat na základě e-mailových oznámení.

Je také důležité vzít v úvahu reputaci a historii obou platforem. Mintos má delší historii a je jednou z největších a nejznámějších platforem pro investice do nebankovních půjček v Evropě. Má také vysokou úroveň transparentnosti a bezpečnosti pro své investory. Bondster je novější platformou, ale za krátkou dobu se stal populárním mezi investory na českém a slovenském trhu a má dobrou reputaci.

Konečně byste měli zvážit svou osobní investiční strategii a tolerance k riziku. Obě platformy mají své výhody a nevýhody a to, která z nich je pro vás nejlepší, závisí na vašich investičních cílech a preferencech. Pokud hledáte vyšší výnosy a jste ochotni převzít vyšší úroveň rizika, Mintos by mohl být pro vás lepší volbou. Pokud hledáte investiční příležitosti na českém a slovenském trhu a preferujete menší riziko, mohl by být Bondster pro vás vhodnější.

Celkově lze říci, že Mintos a Bondster jsou oba silné a důvěryhodné platformy pro investice do nebankovních půjček, ale liší se v některých aspektech, jako jsou nabízené funkce a nástroje, poplatky, úroveň rizika a dostupnost půjček. Před rozhodnutím, na které platformě investovat, byste měli pečlivě zvážit tyto faktory a rozhodnout se podle svých investičních cílů a preferencí. Osobně však pro investice využíváme obě platformy a jak je zmíněno výše, každá z nich má něco pro a něco proti.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *