Skip Pay: Zaplaťte na třetiny nebo až za 50 dní

Co je Skip Pay

Skip Pay je fintech start-up pod křídly ČSOB, který umožňuje nakupovat na mnoha e-shopech s funkcí odložené platby. Tento typ úvěru je vhodný například před výplatou, kdy potřebujete uskutečnit nákup, ale nemáte na něj dostatek financí. U účtu Plus, kdy je limit posunut až na částku 50 000 Kč, se pak jedná o kreditní kartu.

skippay-logo

Odložená platba

Odložená platba funguje tak, že si vyberete produkt na něktérém z partnerskyých e-shopů a zvolíte jako Skip Pay. Tam se přihlásíte se zboží zaplatíte z této služby. Zboží Vám přijde domů, Vy si ho vyzkoušíte a zaplatíte za něj až za 14, nebo 50 dnů podle typu účtu, který využíváte.

Platební karta

Pokud využíváte účet Plus, získáte k němu i platební kartu, se kterou můžete platit jako s běžnou platební kartou. Zároveň ji můžete využít i jako virtuální kartu, kterou můžete přidat do mobilního telefonu nebo chytrých hodinek. Navíc s kartou získáte například prodlouženou záruku, pojištění proti krádeži a rozbití. Výhodou je také možnost výběru z bankomatu, což například Twisto neumožňuje.

Nákup na třetinu

Spousta e-shopů v poslední době začala nabízet nákup na třetinu, což znamená, že zaplatíte pouze třetinu ceny zboží hned, a zbylé dvě třetiny až za dohodnutou dobu, například 3 měsíce. Tutu funkci nabízí i Skip Pay. Je vhodný zejména v případě, že potřebujete zaplatit velký nákup, na který nemáte dostatek financí a nákup si tak můžete rozdělit na více plateb. Nezaplacenou část můžete zaplatit kdykoliv dříve bez poplatku, stejně tak využití samotného nákupu na třetiny je zcela bez poplatku. Na zaplacení celého nákupu máte až 60 dnů. Nakoupit lze celkem v hodnotě od 3 000 Kč do 15 000 Kč za jednu či více položek v rámci jednoho nákupu.

Mobilní aplikace

Mobilní aplikace je zdarma ke stažení jak na mobilní telefony s operačním systémem iOS, tak Android. Před mobilní aplikaci můžete zařídit vše od registrace až po správu financí. Přes mobilní aplikaci se například potvrzují platby přes internet a spravují se platební karty. Mobilní aplikace je jednoduchá na použití a využívá nadstandardní zabezpečení proti zneužití.

Převod peněz na účet

Skip Pay umožňuje zaslat peníze na běžný bankovní účet. Pro tyto převody využíváte stejný limit jako na placení a pokud tedy máte dostatečný limit, můžete odeslat peníze na jakýkoliv běžný bankovní účet. Výhodu je, že pro placení lze využít i QR kód. Platby na účet jsou umožněny však jen u účtu Plus, jelikož je nutné ověření. 

Odměny za nákupy

Za aktivní využívání Skip Pay jste odměněni. Například za každých utracených 100 Kč získáte 1 bod. Tyto body pak můžete využít u nákupů na vybraných e-shopech, a to například ve formě slevy na nákup.

Pojištění nákupů

Pokud využíváte účet Plus, zdarma získáte prodlouženou záruku na 3 roky a pojištění proti rozbití a krádeži na 1 rok u produktů, které jste zaplatili přes Skip Pay. Podmínkou je, že produkty musí být dražší než 1 500 Kč. Při nahlášení pojistné události je fixní spoluúčast ve výši 500 Kč. Využít pojištění lze například na prasklý displej mobilního telefonu, rozbitou televizi, porouchanou pračku či ukradené kolo.

Posunutí splatnosti

Nemáte na zaplacení útrat ze Skip Pay najednou? Nevadí. Snadno si vyúčtování posunete na další měsíc. Podmínkou však je, že musíte zaplatit alespoň 10 % z výše vyúčtování. Odložit si tak můžete až 90 % z celkové útraty. Za odložení se platí poplatek. Úrok je zde vyšší než u bankovní půjčky, ale adekvátní ke službě.

Investice

S placením se Skip Pay můžete také snadno investovat. S každou platbou se může odeslat nastavená částka na investiční účet Indigo, kdy kdykoliv můžete poslat více, či méně peněz. Investuje se do cenných papírů především v takzvaných burzovně obchodovaných fondech neboli ETF. Ty jsou oblíbené díky nízkým nákladům, velké různorodosti a dobré dostupnosti už od nízkých částek. „ETFka“ jsou jakýmsi košíkem obsahujícím různý mix akcií, dluhopisů nebo komodit. Investované peníze však máte vždy po ruce. Kdykoliv si je můžete zdarma vybrat a do tří dnů použít na cokoliv.

Typu účtů

Skip Pay nabízí 2 typy účtu, kdy jedním z nich je Na Zkoušku, druhý Plus.

Na Zkoušku

 • Vedení účtu zdarma
 • Bez platební karty
 • Limit až 5 000 Kč
 • Doba splatnosti: 14 dnů
 • Bez pojištění
 • Bez odložení vyúčtování
 • Bez virtuální platební karty
 • Bez možnosti odeslat peníze na bankovní účet
 • Bez možnosti investic

Plus

 • Vedení účtu zdarma
 • Platební karta Mastercard
 • Limit až 50 000 Kč
 • Doba splatnosti: 50 dnů
 • Pojištění zdarma
 • Možnost odložení vyúčtování
 • Virtuální platební karta
 • Možnost odeslat peníze na bankovní účet
 • Možnost investic

Shrnutí

Skip Pay lze srovnat se službou Twisto. Každá má své výhody a nevýhody. Pokud je pro Vás důležitá možnost odložení platby, je ve finále jedno, jakou z těchto dvou služeb zvolíte. Pokud chcete širší nabídku funkcí, jako je například možnost platby na bankovní účet, Skip Pay je jasnou volbou.

FAQ

Limit jsou peníze, které od Skip Pay máte zcela zdarma k dispozici u účtu Na zkoušku (max. 5 000 Kč) a účtu Plus (max. 50 000 Kč). Jednoduše nakoupíte se Skip Pay a útrata se strhne z vašeho limitu. Nákup poté zaplatíte v klidu kartou nebo převodem.

Ano, pokud chcete zaplatit část nebo celé vyúčtování předčasně před jeho uzavřením na konci měsíce, je to samozřejmě možné. Na hlavním přehledu najdete tlačítko „Více o limitu”. Na něj kliknete a objeví se vám okno s tlačítkem „Zaplatit část vyúčtování”. Po kliknutí vám zobrazíme platební údaje, tj. číslo účtu a variabilní symbol, na který můžete poslat libovolnou částku vyčerpanou z limitu.

Limit navýšíte buď pravidelnou a včasnou platbou objednávek, a to do výše 5 000 Kč nebo dokončením ověření a získáním účtu Plus. S účtem Plus máte možnost využívat limit až 50 000 Kč v závislosti na vašem příjmu.

Limit v účtu Na zkoušku je maximálně 5 000 Kč a zaplatit každou jednotlivou objednávku musíte do 14 dní. U účtu Plus máte na nákupy limit až 50 000 Kč a až 50 dní na zaplacení.

Platby v aplikacích a na internetu jsou možné pouze u vybraných obchodníků, kteří Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay a další podporují.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *