Revolut: Vaše cesta k modernímu a pohodlnému bankovnictví

Co je Revolut

Revolut je digitální bankovní platforma, která udělala revoluci v bankovnictví. Umožňuje spravovat finance z jednoho místa, směňovat peníze různých měn, využívat kartu MasterCard a vybírat peníze z bankomatů po celém světě bez poplatků. Nejrozšířenější využití u lidí Revolut našel právě u směn různých měn a následného placení v zahraničí. Lze ho však využít i pro obchodování s akciemi, obchodování se zlatem a stříbrem, kryptoměnami a šetření peněz díky odkládání drobných.

revolut-logo

Jak začít s Revolutem

Abyste mohli začít Revolut využívat, je potřeba si založit účet. Jednoduše navštivte oficiální webovou stránku, kde následně budete vyzváni k zadání telefonního čísla, případně můžete naskenovat QR kód, který Vás odkáže ke stažení aplikace přímo do mobilního telefonu. Poté postupujte dle pokynů v aplikaci.

Funkce

Směna měn

Revolut podporuje více než 30 světových měn, jako například CZK, USD, EUR, AED, AUD, CAD, CHF a spoustu dalších. I díky tomu si získal obdiv u lidí, kteří často cestují do zahraničí. Můžete neomezeně směňovat různé měny bez poplatků dle aktuálního kurzu a platit tak v zahraničí, případě vybírat z bankomatů bez poplatku. Za směnu měn v aplikaci Revolut o víkendech se však účtuje poplatek ve výši 1 % z objemu transakce, protože devizové trhy jsou obvykle zavřené a v té době se obchoduje méně měn.

Pro příklad: na účtu budete mít 1 000 CZK a 20 USD, kdy budete potřebovat zaplatit 15 USD v obchodě v USA platební kartou. V tomto případě máte dostatek financí v měně USD, a tak se Vám z USD účtu strhne 15 USD. Pokud byste potřebovali zaplatit 25 USD, na USD účtu tolik financí nemáte a tedy, aby platba proběhla, se využije účet CZK, kdy se použije aktuální kurz pro přepočet měn. Platba tedy proběhne, avšak využije se účet CZK. Přesto však doporučujeme se ještě před provedením platby ujistit, že máte dostatek financí v měně, ve které chcete platit.

Užitečnou funkcí je graf vývoje podporovaných měn, což můžete využít pro správné načasování nákupu.

Jak poslat peníze na Revolut

Abyste mohli plně využít platební kartu Revolut, je potřeba na ni nějak dostat finance. Jednou možností je zaslání peněz z jiného účtu Revolut, ale pravděpodobnější bude dotování z klasického bankovního účtu jakékoliv banky. Jednoduše z Vaší banky odešlete peníze na příslušný IBAN účet k měně, ve které chcete dotaci provést. Užitečnou funkcí je podpora Apple Pay a Google Pay, kdy stačí mít v peněžence uloženou platební kartu Vaší banky a následně provedete dotaci stejným způsobem, jako když platíte na e-shopu pomocí Apple Pay nebo Google Pay. Minimální částka pro dotaci je v současnosti 300 Kč.

I z účtu Revolut je však možné zaslat peníze na běžný bankovní účet pomocí IBAN.

Plány

Revolut můžete využívat v několika plánech, kdy Standard je zdarma a ostatní jsou placené. Tyto však mají jisté výhody, na které se můžete podívat níže.

Standard

Zdarma

 • Směny do výše až 1 000 € měsíčně bez poplatku
 • Při rezervaci pobytu cashback ve výši 3 %

Plus

89,99 Kč/měsíc

 • Výběr až 200 € měsíčně bez poplatku, poté poplatek 2 %
 • Ochrana nákupu až do výše 1 000 £
 • Směny do výše až 1 000 € měsíčně bez poplatku
 • Při rezervaci pobytu cashback ve výši 3 %

Premium

174,99 Kč/měsíc

 • Výběr až 400 € měsíčně bez poplatku, poté poplatek 2 %
 • Ochrana nákupu až do výše 2 500 £
 • Směny do výše až 1 000 € měsíčně bez poplatku
 • Při rezervaci pobytu cashback ve výši 5 %
 • Cestovní pojištění pro celou rodinu
 • Exkluzivní karty Premium

Metal

299,99 Kč/měsíc

 • Výběr až 800 € měsíčně bez poplatku, poté poplatek 2 %
 • Ochrana nákupu až do výše 10 000 £
 • Směny bez limitu
 • Při rezervaci pobytu cashback ve výši 10 %
 • Cestovní pojištění pro celou rodinu
 • Exkluzivní karty Metal (kovové)
 • Cashback 1 % na při každé platbě

Pokud nevíte, který plán si vybrat, začtěte s plánem Standard, který je zdarma, a postupně zjistíte sami, jaký plán pro Vás bude nejvýhodnější.

Odkládání peněz pomocí Trezorů

Lze říci, že v aplikaci Revolut máte vytvořené virtuální trezory, do kterých si můžete odkládat libovolné množství peněz. Výhodou je, že těchto můžete mít neomezeně a každý na něco jiného. Můžete si vytvořit trezor například na nové auto a další na dovolenou. Lze nastavit odkládání drobných, kdy z každé platby Vám do primárního trezoru poputují právě drobné z každé platby, kterou s Revolutem provedete. Můžete si také nastavit cíl (cílovou částku) a termín, do kdy chcete cíl splnit. Automaticky se Vám vypočítá, jakou částku a jak často ji musíte odkládat, abyste nastaveného cíle dosáhli. Automaticky Vám tak mohou peníze z účtu odcházet do trezoru. Je to příjemná cesta, jak ušetřit peníze na vysněné cíle.

Kryptoměny

Do kryptoměn můžete investovat již od 1 USD. Revolut podporuje již více než 90 kryptoměn a stále se přidává další. Avšak nejedná se o kryptopeněženku a nekupujete reálné kryptoměny. V případě Revolutu kupujete pouze něco, co se vyvíjí dle kurzu zakupované kryptoměny a pokud ji zakoupíte, nelze ji odeslat například na Coinbase, ani s ní obchodovat mimo Revolut.

V současné době Revolut využívá tzv. Staking. To znamená, že nakoupíte kryptoměnu, která staking podporuje, tzv, ji uzamknete a získáváte úroky za její držení. Ty se mohou pohybovat až do 11,25 % ročně.

V rámci kryptoměn je v aplikaci dostupná akademie, kde se o kryptoměnách něco naučíte a poznáte jednotlivé tokeny.

Častou otázkou týkající se akcií je, kdy obdržíte peníze na účet v případě prodeje akcií. U Revolutu zadáte příkaz k prodeji akcií a po kliknutí na tlačítko “Prodat” se Vám zobrazí shrnutí včetně prodejní ceny, poplatku a datumu vyrovnání. Datum vyrovnání je právě den, kdy se Vám peníze připíší na účet. Zpravidla toto trvá 2 pracovní dny od prodeje akcie.

Komodity

Zlato a stříbro můžete stejně jako kryptoměny nakupovat již od 1 USD. Díky posledním novinkám na trhu přímo v aplikaci budete v obraze. Můžete si také nastavit zasílání upozornění při dosažení požadované ceny, abyste neprošvihli správný čas na prodej nebo nákup.

Investování do komodit na Revolutu je stejně jako u akcií velmi snadné a intuitivní. Uživatelé si mohou vybrat z několika různých komodit, sledovat vývoj cen v reálném čase a investovat peníze pomocí aplikace na mobilním zařízení nebo webového rozhraní na počítači.

Investování do komodit na Revolutu umožňuje uživatelům rozšířit svůj investiční portfolia a snížit riziko výkyvů na trhu. Komodity jsou totiž často považovány za “bezpečné přístavy” pro investory v době, kdy trhy jsou nestabilní.

Je však důležité mít na paměti, že investování do komodit je spojeno s riziky, zejména vzhledem k nestálosti cen surovin na světových trzích. Proto je důležité investovat pouze tolik, kolik si můžete dovolit ztratit, a pečlivě zvážit své investiční cíle a rizika.

Akcie

Pokud jste drobný investor a neplánujete investovat obrovské sumy, může být Revolut vhodným nástrojem pro obchodování s akciemi bez poplatků. Akcií je již v současné době velké množství a stále se přidávají další. Výhodou je, že po zakoupení jste skutečným majitelem akcií a můžete se tak účastnit rozhodování ve společnosti.

Revolut nabízí uživatelům možnost investovat do akcií více než 750 společností, včetně velkých a populárních společností jako jsou například Apple, Amazon, Tesla a Facebook. Revolut také umožňuje investovat do ETF fondů, což jsou finanční nástroje, které umožňují investovat do koše akcií nebo jiných aktiv.

Investování do akcií na Revolutu je poměrně snadné a intuitivní. Uživatelé mohou sledovat vývoj cen akcií v reálném čase a díky nízkým poplatkům a minimálním investičním požadavkům mohou investovat i menší částky peněz.

Je důležité mít na paměti, že investování do akcií je spojeno s riziky a že výkonnost akcií je vždy závislá na vývoji trhu a ekonomických podmínkách. Proto je důležité pečlivě zvážit své investiční cíle a investovat pouze tolik, kolik si můžete dovolit ztratit. Před investováním na Revolutu je vždy vhodné se poradit s finančním poradcem nebo vyhledat další informace o investicích a rizicích.

Častou otázkou v případě prodeje akcií je, kdy se Vám připíší peníze na účet a budete s nimi moci dále pracovat. Pokud chcete prodat akcie, po kliknutí na tlačítko “Prodat” se zobrazí shrnutí, kde se zobrazí prodejní částka, výše poplatku za prodej a také datum vyrovnání. Právě datum vyrovnání je den, kdy se Vám peníze za prodej připíší na běžný účet. Toto zpravidla trvá 2 pracovní dny. Mezi dobou prodeje a datumem vyrovnání budete mít peníze připsány na investorském účtu a můžete za ně nakoupit pouze další akcie.

 

Zabezpečení

Revolut je bezpečná platforma s několika vrstvami zabezpečení. První vrstvou je šifrování dat, což znamená, že všechny vaše osobní údaje a transakce jsou chráněny algoritmem, který je zašifruje do nečitelného formátu.
Druhou vrstvou je ochrana proti podvodům: Revolut používá algoritmy strojového učení k detekci podvodných aktivit na vašem účtu, jako je někdo, kdo se pokouší použít vaši kartu bez povolení nebo někdo, kdo se snaží proniknout do vašeho účtu uhodnutím hesla (to se stává častěji, než byste možná mohli myslet si). Systém také monitoruje podezřelou aktivitu v reálném čase, takže může zablokovat jakékoli podezřelé transakce dříve, než k nim dojde – a pokud se něco pokazí, uživatelé mohou tyto incidenty snadno nahlásit přímo ze své aplikace.

Podpora

Revolut nabízí 24/7 zákaznickou podporu prostřednictvím živého chatu, e-mailu a telefonu. Pokud máte nějaké problémy se svým účtem nebo kartou Revolut, můžete je kontaktovat přímo vyplněním formuláře na jejich webu. Odpoví do 24 hodin a pomohou vyřešit jakékoli problémy, které mohou nastat.

Pokud nechcete čekat na odpověď od zákaznického servisu, na jejich webu jsou k dispozici příručky pro odstraňování problémů a také videa na YouTube ukazující, jak udělat věci, jako je nastavení nové karty nebo převod peněz mezi účty.

Shrnutí

Revolut je inovativní aplikace, která vám umožní posílat peníze do zahraničí, spravovat své výdaje a sledovat své zvyky utrácení. Je to také skvělý způsob, jak ušetřit peníze za převody měn při cestách do zahraničí.
Aplikace se snadno používá a má jednoduché rozhraní, které usnadňuje každému, kdo chce lépe spravovat své finance. Neexistují žádné skryté poplatky. Místo toho Revolut nabízí jeden paušál pro všechny transakce (včetně zasílání peněz do zahraničí).

Pokud to zní jako něco, co byste chtěli vyzkoušet, pokračujte! Aplikace je zdarma, takže vám nic nebrání v jejím stažení ještě dnes!

Osobní zkušenost

Revolut využívám s plánu Metal, kdy k tomuto mám metalovou kartu Visa ve zlaté barvě. Nejčastěji Revolut využívám pro placení, kdy z každé platby získám cahback ve výši 1 % z platby, které se mi ukládá do trezoru. Dále ho využívám z důvodu obchodování akcií a nakupování kryptoměn, ale jen v omezeném množství, protože pro obchodování mi přijdou vhodnější jiné služby. Hlavním důvodem je ale jednoduchá směna měn při cestování do zahraničí. Výhody plánu Metal, jako je například cestovní pojištění a vstup do letištních salonků využívám jen v omezeném množství a beru toto spíše jako bonus. Se samotnou aplikací jsem ale nad míru spokojen, a to jak s rychlou zákaznickou podporou, tak jednoduchostí aplikace. Aktualizace mobilní aplikace jsou poměrně časté a aktualizace často přesahují velikost 300 MB, což pro někoho může být nevýhoda. Revolut se ale snaží co nejvíce zabezpečit samotnou aplikaci a zpříjemnit uživatelům používání. Za sebe mohu Revolut jen doporučit jak pro běžné placení v České republice, tak v zahraničí. A pokud si chcete jako běžní uživatelé nakoupit akcie nebo kryptoměny, otevírá se Vám tímto nový svět.

Otázky a odpovědi

Revolut je fintech společnost nabízející mobilní bankovnictví a finanční služby.

Stačí stáhnout si mobilní aplikaci Revolut, zaregistrovat se pomocí telefonního čísla, provést ověření totožnosti a spojit bankovní kartu nebo provést první vklad.

Nízké poplatky za mezinárodní převody peněz, výhodné směnné kurzy, možnost vlastnit a používat více měn na jednom účtu, rychlé a pohodlné platby kartou nebo online, bezplatné zasílání peněz ostatním uživatelům Revolut a široká škála finančních funkcí.

Uživatelé mohou vyměňovat měny za výhodných směnných kurzů přímo v aplikaci mezi svými účty ve více než 30 podporovaných měnách.

Revolut nabízí různé typy účtů s různými funkcemi a poplatky. Existuje bezplatný základní účet, ale také placené prémiové účty s rozšířenými funkcemi za měsíční poplatek. Poplatky se mohou týkat například výběrů z bankomatů, mezinárodních převodů peněz nebo jiných služeb.

Revolut je důvěryhodná společnost, která používá moderní technologie pro zabezpečení finančních transakcí a ochranu údajů uživatelů. Uživatelé mají možnost nastavit si různá bezpečnostní nastavení v aplikaci, jako je nastavení PIN kódu, povolení nebo zakázání transakcí, blokování nebo odemykání karty a další.

2 recenze na Revolut: Vaše cesta k modernímu a pohodlnému bankovnictví

 1. Ahoj Adame, o víkendech se platí poplatek ve výši 1 % z objemu transakce. Tato informace je nyní doplněna do recenze.

 2. V článku píšete, že směna měn je bez poplatku, ale nyní jsem platil poplatek 1 %. Jak to tedy je?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *