Raiffeisenbank

raiffeisen-bank-logo
Hodnocení: 4,8/5
5/5

Raiffeisenbank je moderní banka s velice kladným přístupem ke klientům. Mají řadu poboček v téměř každém větším městě, pobočky jsou moderní a s příjemným personálem. Raiffeisenbank nezapomíná ani na internetové prostředí, kde se snaží klientům poskytnout co nejvíce informací a užitečných rad. Internetové bankovnictví je přehledné a snadno tam najdete právě to, co potřebujete. A pokud ne, stačí se obrátit na infolinku. Nejznámějším produktem je běžný účet, který je zdarma. Druhým nejpoužívanějším produktem jsou půjčky, a to jak minutová půjčka, která lze snadno sjednat online a rychle, tak RePůjčka nebo konsolidace. Tyto a další produkty budou podrobněji rozebrány níže.

Vhodné pro

Banka Raiffeisenbank je vhodná pro ty, kteří hledají inovativní banku s příjemným prostředím a levnými poplatky. Avšak i přes nízké poplatky je tato banka velice vstřícná ke klientům a nabízí jim řadu kvalitních služeb. Klasický běžný účet je zdarma a lze pohodlně založit online. Zároveň se jedná o banku, která se svými úroky řadí mezi nejnižší.

Produkty

Tato banka nabízí celou řadu výhodných produktů, mezi které patří běžný účet, půjčky, hypotéky, investice, spoření, pojištění a konsolidace půjček. Ty nejpoužívanější jsou vypsány níže.

Běžný účet zdarma

Účet u Raiffeisenbank lze založit snadno a rychle online. A navíc je zdarma. K účtu získáte platební kartu také zdarma. Navíc si k účtu můžete otevřít zdarma účet v € či USD. Pokud budete chtít zlatou kartu Premium nebo Premium Plus, bude to stát 99 Kč/měs., respektive 149 Kč/měs., avšak tyto karty Premium nabízí řadu výhod, jako je například cestovní pojištění, pojištění karty a osobních věcí a další bonusové programy.

Minutová půjčka online

Název minutová půjčka je bez nadsázky. Respektive ne bez nadsázky, ale s velice malou nadsázkou. Minutovou půjčku totiž schvalují do 3 minut a vše probíhá online. Úrok je od 6,7 % p.a., což je opravdu nízký úrok. A peníze vám na účet připíší během několika okamžiků. Pokud tedy hledáte nejnižší úrok na trhu, využijte právě minutovou půjčku od Raiffeisenbank – na webu nenabízí garanci nejnižšího úroku jen tak. Banka vám půjčí od 5 000 do 800 000 Kč bez doložení, na co peníze využijete.

Reprezentativní příklad: Výše půjčky 100 000 Kč na 60 měsíců při měsíční splátce 1 966 Kč, pevná úroková sazba 6,7 % p. a., RPSN 6,9 %. Celková částka splatná spotřebitelem 117 960 Kč.

RePůjčka

S RePůjčkou můžete refinancovat vaše stávající půjčky u jiných bank i nebankovních společností. Nyní navíc získáte bonus 2 000 Kč a pokud máte více půjček, můžete postupně převést všechny k Raiffeisenbank. Získáte tak bonus za každou z nich. Cílem je snížení celkových nákladů na splátku, kdy podle webu Raiffeisenbank ušetří průměrně klientovi 20 000 Kč.

Reprezentativní příklad: Výše půjčky 290 000 Kč na 120 měsíců při měsíční splátce 3 323 Kč, pevná úroková sazba 6,7 % p. a., RPSN 6,9 %. Celková částka splatná spotřebitelem 398 760 Kč.

Konsolidace

Pokud máte více půjček a splácíte nesmyslné části, konsolidace je jedna z možných variant, jak snížit měsíční náklady. Půjčky sloučíte do jedné, a tak budete měsíčně splácet méně. Navíc získáte nižší úrok. Výhodou je, že si můžete upravovat měsíční výši splátky, ušetříte na poplatcích a navíc můžete získat bonus až 2 000 Kč.

Reprezentativní příklad: Výše půjčky 290 000 Kč na 120 měsíců při měsíční splátce 3 323 Kč, pevná úroková sazba 6,7 % p. a., RPSN 6,9 %. Celková částka splatná spotřebitelem 398 760 Kč.

Výhody

Nevýhody

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *