Půjčky bez registru

Co je registr?

Registry nebo také bankovní registry a úvěrové registry jsou zabezpečené databáze, ve kterých jsou vedeny informace o klientech a jejich vztazích vůči bankám. Zejména informace o schopnosti splácet závazky (platební morálce, bonitě).

Jak registry fungují?

Bankovní registry evidují informace o všech typech klientů – o fyzických osobách, právnických osobách, kteří mají nějaký závazek vůči bance, nebo také o těch, kteří takový závazek měli v minulosti.

K čemu jsou registry dobré/špatné?

Banky i nebankovní instituce si potřebují ověřit, jakou platební morálku má klient (žadatel), který o půjčku žádá. Tomu instituce přizpůsobí parametry půjčky, tedy například výši úroku a RPSN. Obecně lze říci, že žadatel s vynikající platební morálkou žádá o úvěr, získá mnohem nižší úrok než ten žadatel, který má v registru negativní záznam. Zároveň dosáhne zpravidla i na vyšší půjčku, protože banka má větší jistotu, že půjčené peníze získá zpět.

Jaké registry jsou provozovány v ČR?

V České republice se využívají zejména tyto 3 úvěrové registry – Bankovní registr klientských informací (BRKI), Nebankovní registr klientských informací (NRKI) a sdružení SOLUS, které provozuje několik samostatných databází podle povahy zpracovávaných údajů. Existuje také Centrální registr úvěrů, který provozuje Česká národní banka. Ta v něm zpracovává pouze informace o podnikatelích a právnických osobách.

Poskytovatelé půjček bez registru

FairCredit-logo
Fair Credit
3.1/5
Acema-logo
Acema
4.4/5
SOS-Credit-logo
SOS Credit
4.3/5
Movinero-logo
Movinero
4.5/5