Mintos: Investujte do půjček a získejte vysoké výnosy s minimálním rizikem

Co je Mintos

Mintos funguje od roku 2015 a je to online investiční platforma, která umožňuje investovat do spotřebitelských a podnikatelských úvěrů a vydělávat tak na úrocích. Dříve tuto možnost měly pouze banky a institucionální investoři. Na Mintosu nabízí investiční příležitosti přes 60 úvěrových společností z 33 zemí. K dispozici je aplikace se stažení na App Store a Google Obchod, ale lze také využívat webové rozhraní.

mintos-logo

Jak začít s Mintos

Abyste mohli začít investovat přes Mintos, bude potřeba vytvořit registraci. Je zde možnost investovat jako společnost, či jako fyzická osoba. V tomto případě se budeme věnovat pouze investicím jako fyzická osoba. Po registraci a ověření totožnosti občanským průkazem se můžete pustit do investic.

ciste-vynosy-mintos
Čisté výnosy

Vzdělávání

Pro tento způsob investic není nutné, abyste byli v oboru nadstandardně vzdělaní, avšak je dobré, pokud budete rozumět, jak úvěrové listy a investice fungují. Mintos si tak pro Vás připravil Akademii, kde se naučíte vše potřebné. V současnosti je k dispozici pouze v angličtině.

Jak Mintos funguje

Mintos propojuje žadatele o úvěr s investory skrze nebankovní společnosti. To znamená, že Mintos žádné peníze neposkytuje, ale je článkem mezi úvěrovou společností a investory, kteří finance poskytují. Úvěrové společnosti si Mintos prověřuje na základě dříve dosažených výsledků, aby se minimalizovala případná rizika.

Zjednodušeně se jedná o P2P půjčky (peer-to-peer), kdy podobně funguje například Zonky. Tento způsob financování je v poslední době velice oblíbený, jelikož funguje jako půjčování peněz mezi lidmi téměř napřímo. Na jedné straně jsou žadatelé o úvěr skrze nebankovní společnost, na druhé pak investoři, kteří finance poskytnou. Na Mintosu se nabídky zobrazí na tržišti (primárním a sekundárním trhu) a investor si v případě ručního investování vybere, do které půjčky chce investovat. S každou provedenou splátkou pak investorovi přijde úrok a patřičná jistina na účet Mintosu. Mezi úvěrové společnosti na Mintos patří i česká Acema.

financovane-uvery-mintos
Financované úvěry

Strategie investování

S Mintosem máte několik možností, jak investovat peníze. Odvíjí se podle času, které tomuto chcete věnovat, ale také podle Vašich zkušeností. Níže jsou popsány 3 strategie, které jsou v současnosti dostupné.

Investovat lze například do:

  • Hypotečních úvěrů
  • Osobních půjček
  • Krátkodobých půjček
  • Půjček na automobily
  • Podnikatelských půjček
  • Financování faktur
  • Půjčky se zástavou
  • Zemědělských půjček
  • a dalších…
uvery-mintos

Výběr finančních prostředků

Pokud máte volné (nezainvestované) finanční prostředky ve Vašem účtu Mintos, můžete je vybrat. Osobně pro výběry využívám Revolut a peníze jsou na účtu standardně druhý den. Výběr prostředků je zcela zdarma.

Osobní zkušenost

Při výběru vhodné investice na Mintosu zohledňuji zejména zemi, ve které se nachází žadatel, dále pak měnu a možnost zpětného výkupu. V neposlední řadě pak úrokovou sazbu. O výběru půjček k investici zde ale psán nechci. Chtěl bych spíše zmínit jednoduchost použití. Jednou za čas si vyberu nové investice, které zainvestuji a dále se o nic nestarám. V aplikaci pak vidím poměr řádně spálených půjček, půjček v prodlení, kolik jsem na úrocích vydělal a tak podobně. Aplikace je velice srozumitelná, dobře se v ní orientuje a nesetkal jsem se zde zatím s žádným problémem. Mintos lze využívat i na desktopu, což využívám právě při výběru nových půjček. Dále využívám ale jen mobilní aplikaci, kde najdu vše potřebné. V současné době se s úrokovou sazbou pohybuji okolo 12 %. Pro výběry finančních prostředků využívám, jak jsem zmínil výše, Revolut. Peníze tam mám do druhého pracovního dne, kdy pokud zadáte příkaz k výběru ráno, máte je na účtu ještě ten den. S aplikací jsem spokojený a doporučuji ji každému, kdo chce jednoduše investovat peníze se zajímavým zhodnocením oproti spořícím účtům.

FAQ

U příjmu z investic do úvěrů prostřednictvím dohod o postoupení (tzv. pohledávky) není Mintos povinen odvádět srážkovou daň. To znamená, že na svůj účet dostáváte plnou výši příjmů z investic (hrubý příjem) a příslušnou daň jste povinni zaplatit v souladu s právními předpisy země, ve které jste daňovým rezidentem.

Investovat na Mintosu můžete klidně od 50 €. Pokud chcete však využívat některou z automatizovaných strategií, doporučujeme částku vyšší. V Mintosu jsou investoři, kteří investuji několik tisíc korun, ale také několik milionů korun – je to pouze na Vás a Vašich možnostech.

Aplikace Mintos je k dispozici v App Store a Google Obchod. Pro investice však můžete využít webové rozhraní v prohlížeči.

K dispozici jsou následující měny: CZK, DKK, EUR, GBP, KZT, PLN, SEK, MXN

Ano, Mintos je zcela zdarma, a to včetně výběru a vkladu finančních prostředků.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *