Jak se dostat z dluhů?

Tento článek je v procesu a budeme ho průběžně doplňovat.

Jak se do dluhů dostaneme?

Utrácet peníze umí každý. Avšak pokud chceme utrácet, musíme umět také vydělávat. To lze různými způsoby. Nejčastějším je zaměstnání, ze kterého dostáváme pravidelně zaplaceno. Někdo k tomuto má ještě vedlejší výdělek, někdo pracuje jako OSVČ, někdo má pasivní příjem. Pokud všechny tyto výdělky sečteme, neměly by být menší než to, co utratíme. Pokud tomu tak je, peníze navíc jsme museli někde sehnat a tyto musíme zpravidla také vrátit. Tomuto se říká dluh. Můžete se také dostat do tzv. dluhové pasti, kdy nevíme, jak z těchto dluhů ven a problém je na světě.

Začněte šetřit

Opravdu potřebujete každý rok na dovolenou, nové auto a nadstandardní bydlení? Nemyslíme tím, že každý, kdo je v dluhu, se utápí v luxusu, to určitě ne. Máme tím ale na mysli, abyste si kupovali jen to, co opravdu potřebujete. Minimálně na dobu, na kterou je to potřeba pro tzv. vysekání se z dluhů. Můžete to udělat několika způsoby.

Prvním, již zmíněným, je přestat si kupovat věci, které nepotřebujete.

Druhým způsobem je nakupování ve slevách, což vede ke snížení nákladů. Nakupovat ve slevách můžete v jakémkoliv obchodě. Můžete však také využít některý slevový portál, který informuje o slevách a akcích. Pokud potřebujete vybavení do školy pro dítě, zkuste prohledat tyto portály a najít vhodnou nabídku, abyste ušetřili.